Coolste woorden: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Nieuwe pagina aangemaakt met '== Coolste Engelse woorden == {| class="wikitable" |+ !Woord !Betekenis |- |Syzygy |Een nagenoeg rechte lijn van drie of meer hemellichamen binnen één gravitationeel systeem. |- | | |- | | |} == Coolste Nederlandse woorden == {| class="wikitable" |+ !Woord !Betekenis |- |Defenestratie |Het uit het raam werpen van iets of iemand. |- | | |- | | |}' |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
| (7 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
| Regel 6: | Regel 6: | ||
|- | |- | ||
|Syzygy | |Syzygy | ||
| | |A roughly straight line configuration between three or more celestial bodies in a single gravitational system. | ||
|- | |- | ||
| | |Liminal | ||
| | |Eerie, forlorn and often surreal. | ||
|- | |- | ||
| | |Forlorn | ||
| | |Eerie, liminal and often surreal. | ||
|} | |} | ||
| Regel 24: | Regel 24: | ||
|Het uit het raam werpen van iets of iemand. | |Het uit het raam werpen van iets of iemand. | ||
|- | |- | ||
| | |Bedaren | ||
| | |Kalm en rustig laten worden. | ||
|- | |- | ||
| | |Piemel | ||
| | |Mannelijk geslachtsorgaan. | ||
|- | |||
|Fermentatie | |||
|Organisch verwerkingsproces. | |||
|- | |||
|Teringhoer | |||
|Een met SOA besmette vrouw van de nacht. | |||
|- | |||
|Padstelling | |||
|Een seksuele positie waar de benen wijd gespreid zijn. | |||
|- | |||
|Patstelling | |||
|Een gelijke stand waar geen partij overmacht heeft. | |||
|- | |||
|Pallindroom | |||
|Een woord of zin dat achterstevoren hetzelfde woord of dezelfde zin oplevert. | |||
|- | |||
|Palingdroom | |||
|De vrouwelijke tegenhanger van de natte droom. | |||
|- | |||
|Hoofddeksel | |||
|Deksel voor op je hoofd. | |||
|- | |||
|Subliminaal | |||
|Onderbewust(e lust). | |||
|- | |||
|Subluminaal | |||
|Onderbelicht | |||
|- | |||
|Haverklap | |||
|?." | |||
|- | |||
|Queeste | |||
|Avonturiersreis uit de ridderverhalen | |||
|- | |||
|Marginaal (mαrxinal) | |||
|Rand van de samenleving (in België) | |||
|- | |||
|Marxinaal | |||
|De aaneensluiting van de term voor sodomie met Karl Marx | |||
|- | |||
|Stamppot | |||
|Homogene verdeling van aardappel met andere groenten | |||
|- | |||
|Stampot | |||
|Lesbiënne die van Viennetta houdt | |||
|} | |||
== Coolste Latijnse woorden en uitdrukkingen == | |||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
!Woord/uitspraak | |||
!Betekenis | |||
|- | |||
|Flatus vocis | |||
|Merum nomen, verbum vel sonus sine realitate obiectiva respondente. | |||
|} | |} | ||
Huidige versie van 22 sep 2025 13:06
Coolste Engelse woorden
| Woord | Betekenis |
|---|---|
| Syzygy | A roughly straight line configuration between three or more celestial bodies in a single gravitational system. |
| Liminal | Eerie, forlorn and often surreal. |
| Forlorn | Eerie, liminal and often surreal. |
Coolste Nederlandse woorden
| Woord | Betekenis |
|---|---|
| Defenestratie | Het uit het raam werpen van iets of iemand. |
| Bedaren | Kalm en rustig laten worden. |
| Piemel | Mannelijk geslachtsorgaan. |
| Fermentatie | Organisch verwerkingsproces. |
| Teringhoer | Een met SOA besmette vrouw van de nacht. |
| Padstelling | Een seksuele positie waar de benen wijd gespreid zijn. |
| Patstelling | Een gelijke stand waar geen partij overmacht heeft. |
| Pallindroom | Een woord of zin dat achterstevoren hetzelfde woord of dezelfde zin oplevert. |
| Palingdroom | De vrouwelijke tegenhanger van de natte droom. |
| Hoofddeksel | Deksel voor op je hoofd. |
| Subliminaal | Onderbewust(e lust). |
| Subluminaal | Onderbelicht |
| Haverklap | ?." |
| Queeste | Avonturiersreis uit de ridderverhalen |
| Marginaal (mαrxinal) | Rand van de samenleving (in België) |
| Marxinaal | De aaneensluiting van de term voor sodomie met Karl Marx |
| Stamppot | Homogene verdeling van aardappel met andere groenten |
| Stampot | Lesbiënne die van Viennetta houdt |
Coolste Latijnse woorden en uitdrukkingen
| Woord/uitspraak | Betekenis |
|---|---|
| Flatus vocis | Merum nomen, verbum vel sonus sine realitate obiectiva respondente. |